Premio Automania Bydgoszcz ul. Fordońska 130

Felgi aluminiowe do aut osobowych - sprzedaż, serwis, przechowanie

Alufelgi – felgi aluminiowe

Większość użytkowników samochodów zgodzi się ze stwierdzeniem, że felga samochodowa dodaje uroku i prestiżu autu, większość też przyzna, że felgi aluminiowe są lepsze od felg stalowych. Odpowiedź brzmi: to zależy od warunków środowiskowych, w których felga jest użytkowana oraz od zasobności portfela.

Alufelgi vs felgi stalowe

Felga stalowa jest bardziej trwała, kosztuje przeważnie mniej niż alufelga, jest też łatwiejsza w regeneracji w przypadku uszkodzeń.

Felga aluminiowa jest droższa niż felga stalowa, trudniej o jej regenerację w przypadku uszkodzenia, natomiast jej walor estetyczny i możliwości jej kreatywnego projektowania są nieporównywalne. Szeroka gama wzorów i kolorów alufelg to ich niepodważalny atut. Jest jeszcze jeden aspekt, który na pierwszy rzut oka nie jest dostrzegany a mianowicie właściwości fizyczne. Felga aluminiowa znacznie lepiej odprowadza ciepło z okładzin i klocków hamulcowych co przekłada się na podniesienie bezpieczeństwa w przypadku konieczności nagłego hamowania.

Rodzaje felg pod względem wyglądu oraz zastosowanych rozwiązań:

  • Felgi wieloramienne
  • Felgi szprychowe
  • Felgi wklęsłe
  • Felgi rantowe
  • Felgi skręcane

AEZ Firma z dwudziestoletnim doświadczeniem, produkuje felgi aluminiowe dla niemieckich marek premium Audi, Mercedes i BMW.

DEZENT od wielu lat na naszym rynku, produkuje alufelgi dla wielu marek z całego świata, oferuje dobrą jakość i przystępną cenę.

DOTZ trzecia firma z grupy Alcar. Nietuzinkowy wygląd alufelg znajduje uznanie wśród ekspertów od tuningu. Austriacka jakość.

AEZ Firma z dwudziestoletnim doświadczeniem, produkuje felgi aluminiowe dla niemieckich marek premium Audi, Mercedes i BMW

DEZENT od wielu lat na naszym rynku, produkuje alufelgi dla wielu marek z całego świata, oferuje dobrą jakość i przystępną cenę